5 najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, które pozwalają szybko poprawić wygląd skóry

Czerwona pomadka

Nie wymagają stosowania diety, nie każą czekać miesiącami na pierwsze efekty. Zabiegi kosmetyczne cieszą się popularnością wśród tych, którym zależy na tym, by szybko i skutecznie poprawić formę swej skóry. Jakie zabiegi cieszą się największą popularnością w ostatnim czasie? Na jakie rezultaty można liczyć w ich przypadku?

Oto najważniejsze informacje na temat najmodniejszych zabiegów dla tych, którzy w najbliższym czasie zamierzają odwiedzić gabinet kosmetyczny.

 1. Botoks: zastrzyk pomagający pokonać zmarszczki
  Zastrzyki botoksu od lat znajdują się na liście najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Botoks, będący „normalnie” trucizną, z niewielkich dawkach może być stosowany jako środek pomagający pokonać zmarszczki. Wstrzykuje się go w zmarszczki, a efektem takiego zastrzyku jest znaczne wygładzenie zmarszczek. Twarz po takim zabiegu wygląda młodziej i zdrowiej, a opuchlizna po zastrzyku bardzo szybko znika. Niestety, zabieg taki trzeba powtarzać co kilka miesięcy, gdyż mniej więcej po tym czasie problemy ze zmarszczkami zaczynają się pojawiać na nowo.
 2. Mikrodermabrazja: tlenek glinu i efekty jego działania
  Mikrodermabrazja ceniona jest ze względu na brak inwazyjności oraz za bardzo dobre rezultaty. Takie zabiegi kosmetyczne polegają na poddaniu skóry natryskowi z cząsteczek tlenku glinu. Pozwala to na wygładzenie zmarszczek oraz rozjaśnienie skóry. By osiągnąć trwałe efekty, zabieg taki trzeba powtórzyć kilka razy, co zwiększa jego cenę. Wiele osób uważa jednak, że jest to dobra inwestycja dla osób troszczących się o piękny wygląd. Dlaczego? Bo efekty są trwałe, a redukcja płytkich zmarszczek sprawia, że wykonanie makijażu staje się znacznie łatwiejsze.
 3. Peelingi chemiczne
  Głębokie peelingi mogą podrażniać skórę, zatem korzystać z nich powinny tylko te osoby, których skóra jest w stanie znieść dość inwazyjny zabieg. Warto pamiętać jednak o tym, że opuszczając gabinet kosmetyczny po takim zabiegu, przez kilka dni trzeba się będzie zmagać z takimi problemami, jak podrażnienia skóry utrzymujące się przed kilka (a czasem i kilkanaście dni) oraz jej nienaturalne błyszczenie się. Osoby bardziej wrażliwe narażone są na ból oraz na to, że wskutek podrażnienia skóry dojdzie do rozwoju infekcji. Dlaczego tak się dzieje? Bo peelingi chemiczne to zabiegi kosmetyczne, które polegają na nałożeniu na skórę odpowiedniego roztworu kwasu. Kwas ten rozpuszcza naskórek oraz część skóry właściwej, przy czym głębokość takiego zabiegu jest zróżnicowana i uzależniona od wyboru kwasu. Czy warto ryzykować podrażnieniem? Osoby, których skóra dobrze radzi sobie z takimi wyzwaniami, mogą liczyć na dobre efekty. Płytsze zmarszczki i zdrowszy koloryt skóry to główne zalety tego zabiegu, choć zanim skóra odzyska dobrą formę po peelingu chemicznym, musi minąć trochę czasu.
 4. Peelingi laserowe
  Ze względu na inwazyjność peelingów chemicznych, niejeden dobry gabinet kosmetyczny zastąpił je zabiegami laserowymi. W przypadku takich zabiegów wykorzystywany jest strumień światła, który odparowuje na kilka warstw skóry i tym samym znacznie ją odmładza. Dlaczego takie zabiegi kosmetyczne zdobyły popularność. Są one wprawdzie droższe niż peelingi chemiczne, muszą być wykonywane przez profesjonalistę, jednak warto docenić je ze względu na bezpieczeństwo.
 5. Ridopunktura, czyli zastrzyk z kolagenu
  W przypadku tego zabiegu w skórę wstrzykiwany jest kolagen. Można go pozyskać z tkanki krowiej lub własnej, można go też hodować w laboratorium. Zastrzyk kolagenu może pomóc w walce ze zmarszczkami oraz w leczeniu blizn potrądzikowych. Czasem kolagen bywa też wykorzystywany w czasie zabiegów powiększających usta, choć tu efekty mogą być różne. Zastrzyk pozwala poskromić zmarszczki na okres kilku miesięcy, choć specjaliści są w stanie wykonać ten zabieg w taki sposób, by jego rezultaty utrzymały się nawet przez rok. Jakie jest ryzyko? Pojawia się ono w przypadku tych osób, które zdecydują się na skorzystanie z kolagenu obcego pochodzenia. W takim przypadku możliwe jest wystąpienie reakcji alergicznej.

Nowoczesne zabiegi kosmetyczne korzystają w wyników najnowszych badań oraz z nowatorskiego sprzętu. Mogą one zaskakiwać swą skutecznością oraz bezpieczeństwem, warto jednak pamiętać o jednym – nie można przesadzać. Zabiegi powtarzane zbyt często mogą przecież przynieść więcej szkody, niż pożytku. Korzystajmy więc z nich, lecz zachowajmy umiar. Nie oszczędzajmy na nich, lecz wybierajmy zawsze ten gabinet kosmetyczny, który jest znany i ceniony za swój profesjonalizm. Tylko wtedy popularne zabiegi kosmetyczne przyniosą nam takie efekty, na jakie liczymy.

Polecane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie. więcej informacji

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij okienko