10 kroków do idealnej cery bez trądziku

Masz problem z trądzikiem ? Wiele osób także go ma, problem popularnie zwany „pryszczem” nie jest to problem wyłącznie wieku młodzieńczego, bardzo często pojawia się w wieku 30-40 w skutek przyjmowania np. tabletek antykoncepcyjnych, lub też bezpośrednio po ciąży, gdy w organizmie „szaleją hormony”.

Wiele osób mających problem z trądzikiem, powtarza te same błędy, i nie stosuje się do znanych wszystkim zaleceń.

Specjalnie dla Was zebraliśmy je wszystkie w jednym miejscu.

  • Krok 1. Zmień swoją dietę.
    Unikaj jedzenia typu fast food (w tym przekąsek typu chipsy etc.), czekolady oraz ostrych potraw. Do minimum ogranicz spożywanie soli, udowodniono, że jej nadmiar pobudza wydzielanie gruczołów łojowych oraz powoduje powstawanie zaskórniaków. Na cenzurowanym znajdują się także napoje gazowane, kakao oraz herbata. Natomiast zdecydowanie warto wzbogacić swoją dietę o soki naturalne np. jednodniowe, wszystkie warzywa zawierające witaminę A (mi. szpinak, szczypior, morela, papryka, biały ser) oraz witaminę B (mi. pomidory, marchew, agrest, fasola).
  • Krok 2. Wysypiaj się.
    Tak po prostu – zwyczajnie, wysypiaj się. Daj organizmowi niezbędną energię. Podczas snu zachodzi szereg procesów regeneracyjnych, w tym także procesów związanych z regeneracją Twojej skóry.
  • Krok 3. Skonsultuj się z lekarzem dermatologiem – trądzik to choroba jak każda inna.
    Aby zacząć leczyć trądzik najpierw trzeba podstawić właściwą diagnozę, może to zrobić tylko lekarz dermatolog.
  • Krok 4. Stosuj kosmetyki dostosowane do Twojej skóry.
    Stosuj kosmetyki dostosowane do Twojej cery, nie stosuj ich tylko i wyłączenie dlatego, że są reklamowane w telewizji, nie każdy krem, i nie każde serum czy tonik będzie służyć Ci w Twojej walce z trądzikiem.
  • Krok 5. Oczyszczaj cerę mądrze i skutecznie.
    Skonsultuj się z kosmetyczką lub/i dermatologiem, i wybierz sposób peelingu który doskonale oczyści Twoją cerę, możesz zdecydować się na peeling chemiczny lub/i mikrodermabrazję diamentową, lub oksybrazję. Ta ostatnia jest to zupełnie nowym rodzajem mikrodermabrazji wykonywanym strumieniem tlenu oraz rozproszonymi kroplami soli fizjologicznej. To tzw. „miękka” mikrodermabrazja nie wywołująca podrażnienia skóry. Zabiegi wykonuj tylko pod nadzorem lekarza, ponieważ ich zastosowanie w niewłaściwy sposób może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego – peelingi mogą  podrażnić wypryski i roznieść je po twarzy, gdyż gruczoły łojowe zostaną pobudzone do nadmiernego wydzielania sebum.
  • Krok 6. Ozonuj i zdezynfekuj cerę systematycznie.
    Stosuj do tego ozonoterapię w postaci np. wapozonu oraz przede wszystkim, bardzo skutecznego zabiegu oczyszczania cery ozonem za pomocą urządzenia typu darsonval (derma wand). Zabieg darsonvalem charakteryzuje się silnym działaniem bakteriobójczym a to za sprawą ozonu wytwarzanego na zewnątrz szklanej peloty darsonvala.

    Art. pochodzi ze strony:
    http://www.mojakosmetyczka.pl/pl/show/darsonwalem-w-pryszcza
    Tłusta skóra, zaskórniki, krosty i … „pryszcze”… Najgorsza zmora nastolatków i nie tylko. Pojawiają się nagle, niespodziewanie, szpecą twarz i powodują liczne powikłania w postaci przebarwień, blizn i bliznowców, z którymi ciężko walczyć. Czymże są owe „pryszcze”?„Pryszcz” jest to potoczna nazwa wykwitu skórnego, będącego objawem bardzo ciężkiej i opornej na leczenie choroby dermatologicznej – trądziku.

    mojakosemt_darsonval-01

    Większość osób uważa trądzik za defekt kosmetyczny i próbuje pozbyć się go własnymi sposobami, kupując wiele różnych specyfików w drogeriach. Różne toniki, kremy, maseczki, żele… jednak tak naprawdę kosmetyki te nic nie dają, ponieważ nie zawierają substancji leczniczych a jedynie składniki kosmetyczne, używając ich zaleczamy tylko trądzik, nie usuwając jego przyczyny.

    mojakosemt_darsonval-02

    Co zatem jest przyczyną trądziku?Głównym czynnikiem wpływającym na powstawanie trądziku jest flora bakteryjna zasiedlająca naskórek. Naturalnie na na wierzchniej warstwie skóry występują pożądane bakterie, tzw. naturalna flora bakteryjna. Ale oprócz tych bakterii nasza skóra jest siedliskiem również bakterii patogennych.Bakterie patogenne, które powodują trądzik to np.:

    • Propionibacterium acnesCorynebacterium acnesBrevibacterium acnesPityrosporum ovaleMalassezia furfurStaphylococus albusS. aureus

    Jaki jest mechanizm działania tych bakterii ? Bakterie te posiadają aktywność lipolityczną – rozkładają tłuszcze, a konkretnie triglicerydy łoju. Łojotok towarzyszy trądzikowi. Aktywność lipolityczna łączy się z powstawaniem kwasów tłuszczowych, ulegających oksydacji (przekształcenia kwasów tłuszczowych w acetylokoenzym A), przez co stają się drażniące, doprowadzając do powstawania objawów zapalnych. Wtedy powstają tzw. pryszcze – są czerwone, często guzowate, bolące, mogą pojawiać się stany ropne. Co z tym robić, jak zaradzić?Podstawową rzeczą jest uznać trądzik za chorobę i zgłosić się do lekarza dermatologa. Trądziku nie należy leczyć kosmetykami na własną rękę. Dermatolog prawdopodobnie przepisze antybiotyki, np. tetracykliny, może zastosować leczenie hormonalne, lub retinoidy np. Roaccutane – szczególnie skuteczny na zmiany grudkowo- krostkowe. Dermatolog może także zalecić stosowanie preparatów przeciwbakteryjnych – erytromycyny, kwasu azelainowego.Aby wzmocnić działanie tychże leków zaleca się stosowanie zabiegu d’arsonwalizacji – i tu już może nam pomóc kosmetyczka czy kosmetolog. Jak działają prądy D’arsonwala? Prądy D’arsonwala są to prądy tzw. wielkiej częstotliwości. Częstotliwość drgań wynosi od 300 – 500 kHz, natężenie jest niskie do 1mA, napięcie jest wysokie – do kilkuset tysięcy V. W czasie zabiegu d’arsonwalizacji na zewnątrz szklanej peloty wytwarzany jest ozon o działaniu bakteriobójczym – jest to tzw.tlen trójatomowy O3. Wewnątrz peloty wytwarzane są gazy szlachetne, przez co pelota świeci w środku na łososiowy lub błękitny kolor. Jak działa ozon na bakterie? Cząsteczka ozonu naładowana jest dodatnio i ujemnie, natomiast bakterie tylko ujemnie. Z różnicy biegunowości cząsteczka ozonu przyciągana jest w stronę bakterii, a konkretnie w kierunku jej błony komórkowej. Białka błony komórkowej zostają uszkodzone i struktura ściany zostaje przerwana. Komórki ludzkie ze względu na to, że mogą zmieniać potencjał swoich błon, oraz maja strukturę cytoplazmy bronią się przed atakiem ozonu, dzięki szybkiemu wypełnianiu błony komórkowej cholesterolem.Urządzenia generujące ozon, działają zgodnie z zasadą „cichego wyładowania” mają potrójne oddziaływanie:

    • poprzez utlenianie działają bakteriobójczo, wirusobójczo, grzybobójczodzięki natlenianiu poprawiają metabolizm oraz odżywianie tkanekaktywują system immunologiczny skóry.

    Tlen atomowy powstający podczas rozpadu ozonu reaguje ze składnikami budulcowymi błony komórkowej: nienasyconymi kwasami tłuszczowymi, fosfolipidami, białkami zawierającymi cysteinę, metioninę, histydynę, powodując destrukcję komórki bakterii i redukcję miejscowych stanów zapalnych.Zabieg D’arsonwalizacji jest powszechnie używany po zabiegu manualnego oczyszczania skóry. Ale można go używać jako zabieg zupełnie oddzielny. Dzięki zabiegowi d’arsonwalizacji niszczymy bakterie powodujące występowanie trądziku wspomagając tym samym jego leczenie. Wyniki leczenia są potwierdzone naukowo. Urządzenie takie można także używać w domu we własnym zakresie, ponieważ jest ono całkowicie bezpieczne. Zaleca się wykonywać 2 zabiegi dziennie, 5-10 min jeden. Należy jednak ustalić czy nie posiadamy przeciwwskazań do tego typu zabiegu.

    mojakosemt_darsonval-03
  • Krok 7. Pielęgnuj oczyszczoną cerę.
    Otrzymuj cerę czystą dzięki prostemu zabiegowi peelingu kawitacyjnego, bez najmniejszego problemu wykonasz go samodzielnie w domu, a z jego efektów będziesz niezwykle zadowolona.
  • Krok 8. Nie staraj się leczyć trądziku w solarium.

    „Początkowe efekty korzystania z solarium mogą wydawać się bardzo pozytywne, ponieważ promienie ultrafioletowe emitowane przez lampy wysuszają zmiany trądzikowe i wyrównują kolor skóry. Jednakże pozytywne efekty, które można osiągnąć w pierwszej fazie korzystania z solarium, są „niszczone” przez następuje po nich reakcje skórne. Solarium nadmiernie wysusza skórę, a przez to powoduje, że gruczoły łojowe odpowiedzialne za wydzielanie sebum pracują ze dwojoną aktywnością. W kolejnych etapach zwiększają się również zmiany grudkowe, które są przyczyną nieestetycznych zmian trądzikowych. Dodatkowo, jeśli osoba, która nie zmyła dokładnie z twarzy preparatów przeciw trądzikowi, uda się na solarium, to na skórze mogą pojawić się bardzo trudne do usunięcia przebarwienia. „
    źródło: http://portal.abczdrowie.pl/tradzik-a-solariu

  • Krok 9. Nie stosuj metod babci i oducz się złych nawyków.
    – nie wyciskaj ani nie wyduszaj wyprysków
    – nie przemywaj cery preparatami typu spirytus
    – nie natłuszczaj skóry
    – nie stosuj zwykłego mydła

Zdanie na koniec: Zobacz jakie cuda możesz zdziałać stosując make-up, pokazała to Cassandra Brankson na swoim kanale na YouTube, warto dodać także, że cera Casandry znaczenie się poprawiła, za sprawą wizyty u dermatologa. Oglądając film pamiętaj natomiast, że sam make-up nie jest zalecany przy trądziku.

Publikacja tak odważnego filmu otworzyła przed Cassandrą drzwi do telewizji i świata mody. Zobacz film który 3 lata temu stał się hitem internetu i zmienił całe życie Cassandry Brankson.

O czymś zapomnieliśmy ? Komentarze jak zawsze zostawiamy do Waszej dyspozycji, zapraszamy do dyskusji.

Polecane dla Ciebie

4 Comments

  1. Ja trądzik zlikwidowałam ozonem, teraz stosuje regularne kąpiele ozonowe. Mam uniwersalny ozonator do wody powietrza, artykułów spozywczych (zdrowie moja pasja)

  2. Ja lecze trądzik dermatologicznie, jakies efekty juz są, ale póki co żeby ukryć go gdy gdZies wychodzę używam podkladu mineralnego Earthnicity bo świetnie kryje, a dzięki naturalnym skladnikom ma dobry wplyw na stan cery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.