Światłoterapia jest doskonałym sposobem na poprawę zdrowia, urody oraz samopoczucia

Dostajemy od Was wiele pytań odnośnie typy czym jest światłoterapia (a konkretnie aktynoterapia – czyli zabiegów światłem sztucznym), szczególnie teraz kiedy za naszymi oknami jesień przedstawia się pełnią barw i kolorów.

Okres jesienny jest idealnym czasem na wykonywania naświetlania za pomocą fototerapii, jednak należy wiedzieć dokładnie czym jest fototerapia, oraz jak poszczególne kolory działają na nasz organizm.

Światłoterapia lecznicza

Urządzenie np. Zepter Bioptron Medall PAG-960, BIOPTRON Compact III, lub lampa SOLLUX (przeznaczona do wykonywania zabiegów ciepło leczniczych i światłoleczniczych).

Urządzenie Bioptron III to nowatorska metoda w leczeniu światłem różnorodnych problemów zdrowotnych. Przeznaczone do stosowania przede wszystkim w domach. Służy jako część składowa pielęgnacji, działań zapobiegawczych oraz terapii w przypadku przewlekłych dolegliwości. Fototerapia tego rodzaju jest także idealną metodą na walkę z jesienną depresją.

Czym jest światło BIOPTRON ?

Bioptron Compact

System Terapii Światłem BIOPTRON jest opatentowanym na skalę światową urządzeniem medycznym ze specjalnym mechanizmem optycznym. Emituje światło o widmie podobnym do tej części widma elektromagnetycznego, która jest wytwarzana w naturze przez słońce, ale bez promieniowania UV.

Terapia Światłem BIOPTRON może w sposób naturalny wzmacniać regeneracyjne i utrzymujące równowagę zdolności organizmu. Pomaga organizmowi wyzwalać jego własny potencjał leczniczy. Po dojściu do tkanek energia światła wspomaga proces biostymulacji. Co oznacza, że w pozytywny sposób stymuluje różnorodne procesy biologiczne w organizmie a tym samym wzmaga funkcje organizmu.

źródło: bioptron

Gdzie kupić lampę Bioptron ?

Najlepszą ofertę do lampę Bioptron znajdziesz tutaj.

Zastosowanie Terapii światłem

Terapia Światłem musi być dobrana indywidualnie do każdego człowieka. Czas trwania każdej sesji jak i całej terapii zależy głównie wszystkim od problemu zdrowotnego i stanu obszaru ciała poddawanego terapii. W zależności od wskazań Terapia Światłem Bioptron zajmuje kilka minut, i powinna być stosowana raz bądź dwa razy w ciągu jednego dnia. Terapia powinna być stosowana również, gdy mamy czas na relaks i możemy czerpać przyjemność z efektu bio-stymulującego.

Światłoterapia – prosta instrukcja wykonania zabiegu

 1. Przed zastosowaniem terapii światłem Bioptron należy oczyścić obszar, który naświetlany. Uważna uwaga: Wszelkie okrycia i ubrania powinny zostać usunięte z miejsca poddawanego leczeniu przed rozpoczęciem naświetlania.
 2. Należy odprężyć się i ustawić promień światła na obszar, który ma zostać poddany leczeniu. Kąt padania promieni powinien wynosić 90º (czyli kąt prosty), a urządzenie powinno się znajdować w odległości ok. 10 cm od poddanej leczeniu partii ciała. Podczas przeprowadzania terapii, nie powinno się poruszać urządzeniem. W przypadku stosowania terapii na większym obszarze ciała, obszar objęty leczeniem należy naświetlać punktowo.
 3. Terapię Światłem Bioptron powinno się przeprowadzać raz, lub dwa razy dziennie, na przykład rano i/lub wieczorem, przez 5-10 minut, lub zgodnie z zaleceniami od lekarza.
 4. Powtarzać powyższe czynności w przypadku każdego miejsca na ciele, które wymaga terapii.
 5. Po zakończeniu naświetlań pamiętaj o wyłączeniu urządzenia.
Światło terapia - lampa
Światłoterapia – lampa ze światłem czerwonym

Dostępne kolory w światłoterapii

Jeżeli stosowane urządzenie pozwala na wybór kolorów, dostosuj go aby uzyskać pożądany efekt:

 • Kolor Fioletowy – uspokaja, odpręża, koi ból oraz zmęczenie. Przydatny w leczeniu nerwic i terapiach odwykowych.
 • Kolor Niebieski – wspomaga koncentrację, uspokaja, łagodzi wszelkie stany zapalne.
 • Kolor Zielony – odpręża przywraca równowagę i uspokaja. Wspomaga leczenie przeziębień, grypy, kataru, a także niweluje bóle migrenowe oraz choroby serca.
 • Kolor Żółty – delikatnie pobudza i ożywia, przywraca dobry nastrój. Jest wykorzystywany w terapii chorób przewodu pokarmowego, alergii i dolegliwości związanych z menopauzą.
 • Kolor Pomarańczowy – pobudza i przywraca energię życiową. Przyspiesza trawienie, wspomaga leczenie otyłości, reumatyzmu, likwiduje skurcze mięśni.
 • Kolor Czerwony – poprawia sprawność umysłu, wzmacnia odporność organizmu. Wspomaga leczenie infekcji dróg oddechowych, reumatyzmu.

Główne wskazania do stosowania światłoterapii:

 • Depresja sezonowa (sezonowe zaburzenie afektywne, sezonowe zaburzenie nastroju, depresja o sezonowym wzorcu przebiegu, choroba afektywna sezonowa, depresja jesienna, depresja zimowa, depresja jesienno-zimowa).
 • Depresja niezwiązana z porą roku.
 • Stan ogólnego zmęczenia i uczucie rozbicia.
 • Zespół napięcia przedmiesiączkowego.
 • Łagodzenie dolegliwości związanych z menopauzą.
 • Problemy ze snem (opóźniona faza zasypiania lub przyspieszona faza zasypiania) oraz bezsenność.
 • Zaburzenia zdrowotne, w tym zaburzenia snu powodowane pracą na zmiany.
 • Zespół nagłej zmiany strefy czasowej (tzw. jetlag).
 • Nadpobudliwość, zaburzenia snu, rytmu snu i czuwania u osób z chorobą Alzheimera.
 • Leczenie nadwagi.
Lampa do fototerapii w depresji sezonowej
Lampa do fototerapii stosowana w leczeniu depresji sezonowej

 Światłoterapia kosmetyczna

Światłoterapia kosmetyczna (zwana często fototerapią) wykonywania jest przy pomocy urządzeń kosmetycznych wyposażonych w LED’owe źródło światło o różnych kolorach, co one oznaczają ? Już spieszymy z wyjaśnieniem.

 • Światło niebieskie: Działa bakteriobójczo, wnikając w skórę na niewielką głębokość, wskazane przy leczeniu trądziku, który zazwyczaj spowodowany jest infekcjami bakteryjnymi. Badania naukowe potwierdzają wyższą skuteczność światła niebieskiego w leczeniu trądziku niż stosowany często nadtlenek benzoilu. Działa także kojąco na pory oraz poprawia napięcie skóry, jest dobrze tolerowane przez cerę delikatną a także wrażliwą.
 • Światło czerwone: głęboko wnika w skórę pobudzając do wydajniejszej pracy fibroblasty produkujące kolagen, elastynę glikozoaminy a także glikoproteiny – co znaczenie opóźnia efekt starzenia. Poprawia także krążenie oraz wspomaga likwidację efektu tzw. „worków pod oczami”. Łagodzi i zmniejsza typowe po zabiegach takich jak mikrodermabrazja – zaczerwienienie i podrażnienia skóry, a także zmniejsza ból.
 • Światło zielone: zwiększa obieg krwi co objawia się lepszym natlenieniem organizmu, dodatkowo działa odprężająco i relaksująco.

Światłoterapia jest doskonałą formą zabiegu: łatwą do wykonania, bezinwazyjną i całkowicie bezpieczną, dzięki temu sterylną.

Polecane dla Ciebie

7 Comments

 1. Dlaczego fanaberia? Jeśli coś działa to warto korzystać, za granicą zarówno światłoterapia kosmetyczna jak i słuchawki poprawiające humor są bardzo popularne. Chyba musi coś w tym być.

 2. Dokładnie tym bardziej, że owe słuchawki a konkretnie ich działanie, poparte jest badaniami klinicznymi, takie leczenie depresji to dobra sprawa może być.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.