Peeling kawitacyjny – poznaj 6 zalet zabiegu skin scrubberem

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny ma wiele zalet, jednak aż 6 z nich odgrywa kluczową rolę.
Poznaj zatem 6 głównych powodów dla których warto skorzystać z peeling kawitacyjnego:

Kawitacja usuwa zanieczyszczenia skóry.

Bezboleśnie i dokładnie czyści skórę i jej pory. Natychmiastowo uwalnia pory od martwych komórek, nadmiaru łoju, bakterii, substancji toksycznych oraz pozostałości kosmetycznych pozostawiając skórę niezwykle czystą i gładką. Dzięki usunięciu martwych komórek wnikanie kosmetyków do wnętrza skóry staje się łatwiejsze i dużo bardziej efektywne.

Eliminuje przebarwienia naskórkowe.

Fala elastyczna wywołana serią drgań ultradźwiękowych z jednej strony rozbija spiętrzone pokłady melaniny na mniejsze cząsteczki. Z drugiej zaś – blokuje enzym odpowiedzialny za syntezę barwnika skóry. Rozproszone cząsteczki melaniny migrują wraz z pozostałymi komórkami naskórka w kierunku powierzchni skóry. Stąd z łatwością mogą być usunięte (np. za pomocą peelingu).

Peeling kawitacyjny leczy trądzik.

Peeling kawitacyjny umożliwia głębokie oczyszczanie skóry, które polega na całkowitym, i bezbolesnym usunięciu warstwy rogowej naskórka. Zapewnia także głębokie oczyszczenie porów. Dodatkowo mikrowibracje o wysokiej częstotliwości sterylizują skórę, niszcząc patogeny odpowiedzialne za powstawanie i rozwój trądziku.

Znacząco spłyca zmarszczki.

Wibracje ultradźwiękowe działają na głębsze warstwy skóry jak mikro masaż o charakterze biostymulującym, dając efekt podobny do liftingu. Zmarszczki ulegają znacznemu spłyceniu, ponieważ zabieg poprawia mikro cyrkulacje pobudza fibroblastydo biosyntezy kolagenu i elastyny.

Usuwa rozstępy i blizny.

Wibracje ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości transformują strukturę cząsteczkową i uwalniają substancje nadmiarowe związane z cząsteczką. Wzrasta przy tym metabolizm komórek, rozdrabniają się zwapnienia, przyspiesza się krążenie krwi, wzmacnia się tkanka skórna. Funkcja ta łagodzi mikro kurcze mięśniowe i spastyczne, rozprasza zwapnione substancje, a w efekcie pomaga usunąć blizny i rozstępy.

Wzmacnia działanie kosmetyków.

Dzięki usunięciu martwych komórek wnikanie kosmetyków do wnętrza skóry staje się łatwiejsze. Efektywność zastosowanych kosmetyków wzrasta o kilkaset razy. Zwiększone, silniejsze działanie kosmetyków, daje znakomite efekty przy zwalczaniu wszelkich niedoskonałości skórnych: trądziku, przebarwień, blizn, rozstępów, zmarszczek, cellulitu. Skóra staje się jędrna i gładka.

Gdzie kupić dobry peeling kawitacyjny ?

Na co należy zwrócić uwagę wybierając peeling kawitacyjny ?

Wybierając skin scrubber, czyli uradzenie którym wykonuje się peeling należy zwróć uwagę na kilka ważnych kwestii:

  • Sprawdź jaka jest moc urządzenia: wyrażana jest w W / cm2 (czyt. watach na centymetr kwadratowy. Zazwyczaj jest to wartość od 2 do 7), dodatkowo niektóre modele wyposażone są w regulacje mocy urządzenia przedstawianą graficznie np. na wyświetlaczu LCD
  • Zobacz ilość dostępnych opcji: skin scrubber może posiadać dodatkowe funkcję nie tylko peeling kawitacyjny, najciekawszą opcją jest sonoforeza czyli wtłaczanie preparatów/kosmetyków w głąb skóry. Pozostałe funkcje to np. clean, lifting.
  • Sprawdź źródło zasilania urządzenia: istnieją wersję zasilane w różny sposób:
    – skin scrubber bezprzewodowy (czyli modeli posiadający wbudowany akuzator akumulator lub co występuje ale stosunkowo rzadko – model zasilana za pomocą baterii lub wymiennych akumulatorków AAA lub AA)
    – skin scrubber przewodowy zasilany zasilaczem impulsowym z gniazdka elektrycznego.
  • Zobacz czy dostępna jest pełna Polska instrukcja obsługi: zwróć uwagę czy dostępna jest Polska instrukcja obsługi do urządzenia, czy urządzenie dopuszczone jest do pracy w Polsce / Unii Europejskiej. Zwróć baczną uwagę czy urządzenie dostarczone od sprzedawcy posiada europejski wtyk sieciowy – wystrzegaj się modeli sprzedanych np. z chińskim wtykiem oraz dołączoną europejską przejściówką do gniazdka 220/230V.
  • Gwarancja / dowód sprzedaży (czyli paragon lub FV): sprzedawca ma obowiązek wystawić paragon fiskalny lub FV, dokumenty te są także gwarancją na urządzenie – kupując urządzenie bez paragonu nie masz gwarancji, że urządzenie objęte jest gwarancją.
  • Kupując urządzenie kosmetyczne wybieraj zawsz te sprawdzone i markowe urządzenia np. Peeling Kawitacyjny Xiaomi lub Peeling kawitacyjny 5w1 od Herz Medical Instruments.

Jakie są przeciwskazania do stosowania peeling kawitacyjnego ?

Jak każdy zabieg kosmetyczny, także i peeling kawitacyjny posiada szereg przeciwwskazań – dowiesz się o nich czytając artykuł pt. „Przeciwwskazania: peeling kawitacyjny / skin scrubber„.

Polecane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie. więcej informacji

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij okienko