Odkurzacz do wągrów – jak używać

zdrowa cera
Oczyszczanie porów
Oczyszczanie porów

Odkurzacz do wągrów (bardziej znany także pod angielską nazwą „multifunctional cleaning instrument„) to niewielkie urządzenie kosmetyczne skutecznie oczyszczające pory z wągrów oraz zaskórników, czyli drobinek wydzieliny łojowej.

Urządzenie to, od dłuższego czasu – ze względu na swoją niezwykle wysoką skuteczność cieszy się niesłabnącą popularnością.

Przyjęła się nazwa „odkurzacz do usuwania wągrów„, daje to wyobrażenie o jego możliwościach i skali oczyszczenia.

Rzeczywiście tak jest, jednak obsługa tego sprzętu jest bardzo prosta, a sam zabieg oczyszczenia skóry za pomocą oczyszczacza porów można przeprowadzić samodzielnie w ramach codziennej higieny.

Jak wykonać zabieg oczyszczania cery za pomocą odkurzacza wągrów ?

Przed użyciem urządzenia koniecznie zapoznaj się z instrukcją obsługi dostarczoną przez producenta lub dystrybutora Twojego urządzenia kosmetycznego. Nie każdy odkurzacz do wągrów posiada np. regulację mocy. Zwróć uwagę na proszone kwestie bezpieczeństwa oraz informację o środkach do dezynfekcji końcówek – musisz je nabyć odpowiednio wcześniej.

Jeśli zastanawiasz się jak używać odkurzacza do wągrów, oto instrukcja wykonywania zabiegu:

 • Przed rozpoczęciem zabiegu sprawdź działanie urządzenia, poziom naładowania akumulatorów (jeśli jest on w opcji bezprzewodowej). Załóż w urządzeniu filtr (jeśli Twój model jest w niego wyposażony). Pamiętaj aby urządzenie kosmetyczne było ponadto przygotowane higienicznie zgodnie z instrukcja producenta. Urządzenie bezwzględnie musi być zdezykfekowane i przygotowane do pracy wg. zaleceń producenta.
 • Przed użyciem odkurzacza do wągrów rozszerz pory. W tym celu przygotuj klasyczną „parówkę”. Można to zrobić na kilka sposobów – najlepszą opcją będzie zastosowanie wapozonu – czyli urządzenia do generowania pary, jeśli go nie posiadasz, możesz także wziąć gorący prysznic lub zastosować okład z gorącego ręcznika – 5 min. Powinno wystarczyć, aby skóra nabrała odpowiednich właściwości do wykonania zabiegu. Warto także zdezynfekować powierzchnię skóry.
 • Zanim włączysz urządzenie, skórę po rozszerzaniu porów dokładnie osusz, najlepiej papierowym bezpyłowym ręcznikiem.
 • Przed użyciem konieczne dobierz odpowiednią końcówkę. Wśród kilku, min. do cery wrażliwej lub do trwałego usuwania wągrów, wyróżnia się końcówka (lub końcówki) do mikrodermoabrazji, która złuszcza naskórek i wygładza pielęgnowaną powierzchnię. Pamiętaj, aby używać ją rozsądnie, nieodpowiednie jej użycie może spowodować więcej szkód niż pożytku dla Twojej cery. Wykonywanie mikrodermoabrazji lepiej powierzyć profesjonalnej kosmetyczce, a samemu lepiej skupić się na oczyszczeniu cery za pomocą standardowych końcówek.
 • Ustaw moc ssania i przetestują ją na wewnętrznej stronie przedramienia. Dopiero gdy dobierzesz odpowiednią moc przejdź do skóry twarzy. Powoili przesuwaj końcówkę zbierającą zawartość porów po wrażliwych częściach twarzy. Nie za szybko, by urządzenie zadziałało na pory, i nie za wolno, by po „odkurzaniu” nie pozostały czerwone plamy na skórze.
 • Na koniec możesz zastosować dezynfekcję ceny za pomocą darsonwala. Zaś po umyciu i osuszeniu twarzy zastosuj łagodne kosmetyki pielęgnacyjne. Usuń z urządzenia filtr oraz umyj z zdezynfekuj końcówki odpowiednim preparatem.
 • Wyczyść i zdezynfekuj swój odkurzacz do wągrów zgodnie z instrukcją producenta.

Uwaga: końcowy efekt zależy od doboru końcówki i mocy, najlepsze dla twojej cery dobierzesz metodą „prób i błędów”. Pamiętaj o tym, że zabieg ten jest mocno inwazyjny, jednakże ciągłe stosowanie może spowodować więcej problemów niż pożytku. Zachowaj więc umiar i zdrowy rozsądek.

Instrukcja obsługi jest uniwersalna i może być pomocna dla posiadaczy oczyszczaczy do cery takich jak:

 • Urządzenie Do Wągrów Odkurzacz Na Wągry Trądzik 4534
 • ODKURZACZ WĄGRÓW 12w1 DIAMENTOWA MIKRODERMABRAZJA
 • MIKRODERMABRAZJA ODKURZACZ NA WĄGRY RÓŻOWY 5W1
 • MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA ODKURZACZ WĄGRÓW 6w1
 • Odkurzacz próżniowy do zaskórników KilPor
 • YASUMI KEA YUD038 ODKURZACZ NA ZASKÓRNIKI I WĄGRY
 • ODKURZACZ WĄGRÓW ZASKÓRNIKÓW MIKRODERMABRAZJA 4KOL
 • MIKRODERMABRAZJA 5W1 ODKURZACZ WĄGRÓW – RONEBERG
 • Mango „Kosmetyczny odkurzacz do usuwania wągrów i zaskórników Velform Vacu Clear Wellneo”

Gdzie kupić dobrej jakości odkurzacz do wągrów ?

Sprawdzone i dobre odkurzacze do wągrów znajdziesz tutaj – w cenie już od 59 zł za markowy produkt jakości premium.

Najlepsze odkurzacze do wągrów.
Różne modele dostępne w sklepach online

Zachowaj szczególną ostrożność

Pamiętaj! „Odkurzacz do wągrów” jest mocno inwazyjnym zabiegiem. Stosunkowo trudnym do poprawnego wykonania w domu. W naszej opinii zabieg ten powinien być wykonywany ze szczególną uwagą, gdyż niewłaściwie wykonany może przysporzyć więcej problemów niż pożytku.

Zdecydowanie bezpieczniejszym pomysłem jest zabieg peelingu kawitacyjnego.
Więcej na temat tego zabiegu znajdziesz tutaj.

Polecane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie. więcej informacji

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij okienko