Niewielkie urządzenie kosmetyczne skutecznie oczyszczające pory z nadmiaru zalegających je wągrów i zaskórników, czyli drobinek wydzieliny łojowej, od jakiegoś czasu przynosi spektakularne efekty.

Stan zapalny jest powodem problemów z cerą

Skoro przyjęła się nazwa „odkurzacz do wągrów„, daje to wyobrażenie o jego możliwościach i skali oczyszczenia. Rzeczywiście, obsługa tego sprzętu jest bardzo prosta, a zabieg oczyszczenia skóry za pomocą oczyszczacza porów można przeprowadzić samemu w ramach codziennej higieny.

jak wykonać zabieg oczyszczania cery za pomocą odkurzacza wągrów ?

Oto instrukcja wykonywania zabiegu odkurzaczem wągrów:

 1. Przed użyciem urządzenia koniecznie zapoznaj się z instrukcją obsługi dostarczoną przez producenta lub dystrybutora Twojego urządzenia kosmetycznego. Nie każdy odkurzacz do wągrów posiada np. regulację mocy. Zwróć uwagę na proszone kwestie bezpieczeństwa oraz informację o środkach do dezynfekcji końcówek – musisz je nabyć odpowiednio wcześniej.
 2. Przed rozpoczęciem zabiegu sprawdź działanie urządzenia, poziom naładowania akumulatorów (jeśli jest on w opcji bezprzewodowej). Załóż w urządzeniu filtr (jeśli Twój model jest w niego wyposażony).
 3. Przed użyciem odkurzacza do wągrów rozszerz pory. W tym celu przygotuj klasyczną „parówkę”. Można to zrobić na kilka sposobów – najlepszą opcją będzie zastosowanie wapozonu – czyli urządzenia do generowania pary, jeśli go nie posiadasz, możesz także wziąć gorący prysznic lub zastosować okład z gorącego ręcznika – 5 min. Powinno wystarczyć, aby skóra nabrała odpowiednich właściwości do wykonania zabiegu.
 4. Zanim włączysz odkurzacz, skórę po rozszerzaniu porów dokładnie osusz, najlepiej papierowym bezpyłowym ręcznikiem.
 5. Przed użyciem konieczne dobierz odpowiednią końcówkę. Wśród kilku, min. do cery wrażliwej lub do trwałego usuwania wągrów, wyróżnia się końcówka (lub końcówki) do mikrodermoabrazji, która złuszcza naskórek i wygładza pielęgnowaną powierzchnię. Pamiętaj, aby używać ją rozsądnie, nieodpowiednie jej użycie może spowodować więcej szkód niż pożytku dla Twojej cery. Wykonywanie mikrodermoabrazji lepiej powierzyć profesjonalnej kosmetyczce, a samemu lepiej skupić się na oczyszczeniu cery za pomocą standardowych końcówek.
 6. Ustaw moc ssania i przetestują ją na wewnętrznej stronie przedramienia. Dopiero gdy dobierzesz odpowiednią moc przejdź do skóry twarzy. Powoili przesuwaj końcówkę zbierającą zawartość porów po wrażliwych częściach twarzy. Nie za szybko, by urządzenie zadziałało na pory, i nie za wolno, by po „odkurzaniu” nie pozostały czerwone plamy na skórze.
 7. Na koniec możesz zastosować dezynfekcję ceny za pomocą darsonwala. Zaś po umyciu i osuszeniu twarzy zastosuj łagodne kosmetyki pielęgnacyjne. Usuń z urządzenia filtr oraz umyj z zdezynfekuj końcówki odpowiednim preparatem.

Uwaga: końcowy efekt zależy od doboru końcówki i mocy, najlepsze dla twojej cery dobierzesz metodą „prób i błędów”. Pamiętaj o tym, że zabieg ten jest mocno inwazyjny, jednakże ciągłe stosowanie może spowodować więcej problemów niż pożytku. Zachowaj więc umiar i zdrowy rozsądek.

Szukasz sprawdzonego i markowego odkurzacza do wągrów – sprawdź produkt firmy YASUMI KEA YUD038.

Instrukcja obsługi może być przydatna dla posiadaczy oczyszczaczy do cery

Najpopularniejsze modelu oczyszczaczy do cery dostępne na Polskim rynku:

 • – Urządzenie Do Wągrów Odkurzacz Na Wągry Trądzik 4534
 • – ODKURZACZ WĄGRÓW 12w1 DIAMENTOWA MIKRODERMABRAZJA
 • – MIKRODERMABRAZJA ODKURZACZ NA WĄGRY RÓŻOWY 5W1
 • – MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA ODKURZACZ WĄGRÓW 6w1
 • – Odkurzacz próżniowy do zaskórników KilPor
 • – YASUMI KEA YUD038 ODKURZACZ NA ZASKÓRNIKI I WĄGRY
 • – ODKURZACZ WĄGRÓW ZASKÓRNIKÓW MIKRODERMABRAZJA 4KOL
 • – MIKRODERMABRAZJA 5W1 ODKURZACZ WĄGRÓW – RONEBERG
 • – Mango „Kosmetyczny odkurzacz do usuwania wągrów i zaskórników Velform Vacu Clear Wellneo”


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.