Makijaż permanentny – poznaj jego zalety i wady

Make up

Właściwie każda kobieta, nawet niezainteresowana tematem, słyszała co nieco o makijażu permanentnym. Oferty tego rodzaju zabiegu, są obecne w wielu salonach kosmetycznych, a informacje i reklamy są wszechobecne w mediach. Ta rozreklamowana metoda jest inwazyjna, a makijaż permanentny jest rodzajem tatuażu, który zostaje z nami przez kilka lat.

Dzięki uprzejmości stockimages w FreeDigitalPhotos.net.
Dzięki uprzejmości stockimages w FreeDigitalPhotos.net.

Jest to bardzo popularny sposób poprawiania urody, sprawdza się w każdym przedziale wiekowym. U osób dojrzałych, zazwyczaj ma na celu poprawienie konturów ust, oczu i/lub brwi, które wraz z wiekiem robią się mniej wyraźne. Za to osoby młode, które lubią stawiać na wygodę w dzisiejszym zabieganym świecie, traktują to rozwiązanie jako rodzaj lekkiego trwałego makijażu, podkreślającego świeżość i urodę. Taki zabieg, mimo iż inwazyjny, niesie ze sobą minimalne ryzyko. Ankieta przeprowadzona przed zrobieniem makijażu, ma na celu wyeliminowanie możliwości powikłań. Ważne jest, aby nie ukrywać poważniejszych schorzeń typu cukrzyca, alergia, oraz informować kosmetyczkę o wszystkich przyjmowanych lekach, czy stosowanych maściach. Jedynym najpoważniejszym ryzykiem na które klientki narażają się same, jest zły wybór salonu w którym wykonywany będzie makijaż permanentny. Przed podjęciem decyzji o zabiegu, należy gruntownie zapoznać się z renomą miejsca i pracami linergistki – osoby wykonującej makijaż permanentny.

Zazwyczaj zdjęcia pacjentów, przed i po zabiegu, wykonanym w danym salonie, umieszczane są na jego stronie internetowej, lub dostępne są do wglądu na miejscu. Jeżeli linergistka jest osobą fachową, zaproponuje stonowane kolory, a kształt makijażu jak najbardziej zgodny z urodą klientki, oraz dopasuje to wszystko do jej oczekiwań. Wstępny efekt klientka zobaczy jeszcze przed rozpoczęciem nanoszenia barwnika. Kosmetyczka bowiem, wyrysuje na twarzy konturówką i kredką do oczu, jak docelowo wyglądał będzie makijaż. Jest wtedy czas aby zgłosić uwagi i zrobić ostatnie poprawki. Należy pamiętać, że decydując się na taki krok, trzeba być w 100% pewnym jaki efekt chce się uzyskać. Tego makijażu nie zmyje bowiem mleczko do demakijażu, zagości on na twarzy co najmniej na kilkanaście miesięcy.

Zobacz co na ten temat znajdziesz w Wikipedii.

Polecane dla Ciebie

2 Comments

  1. Taki trwały makijaż jest naprawdę wygodny. Trzeba jednak pamiętać, że nie zejdzie potraktowany płynem do demakijażu 🙂 Także warto to dobrze przemyśleć i wybrać odpowiedni salon i linergistkę, która zna się na rzeczy. Ja oddałam się w ręce Pani Estery z Magic Visage w Warszawie i muszę przyznać, że lepiej trafić nie mogłam. Niesamowite umiejętności i podejście do klienta. Wszystko wykonane bardzo starannie, a efekt niezwykle naturalny. Czyli dokładnie tak jak chciałam.

  2. Jak makijaż permanentny, to tylko w wykonaniu pani Anety w Makeup 4 Ever Trójmiasto.
    Wtedy ma same zalety 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie. więcej informacji

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij okienko