Mikrodermabrazja diamentowa czy peeling kawitacyjny – co wybrać ?

Każda osoba planująca wykonanie peelingu, szczególnie na twarzy, staje przed dylematem: Który z dostępnych na rynku zabiegów warto wybrać ? Mikrodermabrazja diamentowa czy peeling kawiracyjny ? Jakie są wady i zalety każdego z nich ? Jakie są zalecenia, a jakie przeciwwskazania ? W internecie znajdujemy różne fakty i mity o dermabrazji diamentowej, oraz peelingu kawitacyjny – w tym artykule postaramy się Wam pomóc.

Nie jest łatwo zadecydować się na pierwszy zabieg. Dlatego też, w tym artykule postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości, no dobrze, przynajmniej część z nich, a więc zaczynamy.

W ostatnim artykule dość obszernie opisaliśmy zabieg peelingu kawitacyjnego, zainteresowanych odsyłamy do artykułu – Skin scrubber: Zastosowanie i funkcje peelingu kawitacyjnego.

Przedstawimy tutaj kilka pytań jakie zazwyczaj padają w kontekście peelingów.

Jakie są różnice pomiędzy mikrodermabrazją diamentową, a peelingiem kawitacyjnym ?

mikrodermabrazja
mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja jest mechanicznym usuwaniem martwego naskórka, warstwa po warstwie. Dzięki temu w miejsce usuniętego martwego naskórka, tworzą się nowe w pełni zdrowie tkanki, następuje naturalne wymuszenie regeneracji. Zabieg jest bezbolesny, czasami tylko można odczuć lekki dyskomfort.

skinsrubber
Peeling kawitacyjny – skin scrubber

Peeling kawitacyjny oczyszcza cerę (skin cleaner) za pomocą ultradźwięków i odczynnika jak np. woda demineralizowana. Nie ingeruje mechanicznie, działa na zasadzie skutecznego oczyszczania cery np. głębokiego oczyszczania porów (małych zaskórników etc.) Dzięki temu skóra staje się gładsza i bardziej świeża. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Czy do zauważalnych efektów wystarczy jeden zabieg, czy efekty widoczne są po kilku zabiegach ?

Zarówno mikrodermabrazja jak i peeling kawitacyjny wymagają przeprowadzenia serii zabiegów aby móc w całości pokazać swoją moc działania.

Czy peelingi likwidują zmarszczki i usuwają cellulitis ?

Zabiegi te zawsze poprawiają wygląd skóry, poprzez wymuszenie lepszego krążenia, oraz wspomagania produkcji kolagenu, jednakże nigdy, zarówno mikrodermabrazja diamentowa jak i peeling kawitacyjny nie usunie tych dolegliwości w 100%. Należy jednak dodać, że efekt często jest zadowalający, zmiana jest zauważalna.

Kiedy, i jak często można wykonywać peeling ?

Mikrodembarbazja diamentowa: w naszej ocenie raz na miesiąc (potrzebny jest czas na rekonwalescencję – podczas zabiegu często powstają przerwania naskórka i mikrouszkodzenia, wystawienie ich na słońce może spowodować podrażnienia i przebarwienia). Zdarzają się opinie, że raz na 7 dni, wszystko zależy od kosmetologa – on prawidłowo oceni czas odstępu między serią zabiegów. Nie powinno się wykonywać zabiegów latem kiedy skóra narażona jest na promienie słoneczne. Skóra po zabiegu może wyglądać „niewyjściowo”, i może stwarzać nam poczucie dyskomfortu. Po około 48 godzinach powinna wrócić do właściwego sobie wyglądu.

Peeling kawitacyjny: Zaleca się dla cery normalnej, która nie wymaga częstego oczyszczania wykonywanie zabiegu co około 25-30 dni, dla cery z problemami (cera tłusta, łojotokowa, mocno zanieczyszczona) zabieg warto wykonywać raz w tygodniu, jako uzupełnienie w oczyszczaniu skóry. Kuracja powinna trwać około 6 tygodni.
Mam delikatną cerę, który zabieg warto wykonać ?

Skonsultuj się z wykwalifikowaną kosmetyczką, z pewnością otrzymasz fachową poradę, dostosowaną do Twoich indywidualnych warunków. W naszej ocenie z mikrodemabrazji powinny zrezygnować osoby mające delikatną cerę, podatną na przebarwienia, posiadające cerę tzn. naczyniową, skłonną do zarumieniania. W przypadku kawitacji, nie ma takich obaw, zabieg nie ingeruje tak bardzo jest zatem bezpieczny dla delikatnej cery. Należy jednak upewnić się czy nie posiadamy alergii na stał chirurgiczną, stal nierdzewną etc. z której wykonane urządzenia do peelingów.

Moje cera to cera naczynkowa, czy mogę stosować peeling kawitacyjny ?

Peeling kawitacyjny jest bardzo delikatny i bezinwazyjny, w związku z tym jest nawet zalecany gdy występuje tzw. cena naczynkowa. Taki osoby natomiast powinny unikać peelingów mechanicznych i chemicznych gdyż cera taka ma skłonność do podrażnień ze względu na kruchość naczynek krwionośnych. Zabieg ten jest także idealnym wstępem do innych zabiegów kosmetycznych.

Czy zabiegi peelingów można wykonywać samodzielnie w domu ?

Mikrodermabrazja: zdecydowanie NIE, wymagana jest wiedza kosmetyczna oraz warunki jakich nie możemy zapewnić w samodzielnie domu, zwyczajnie jest to technicznie niemożliwe do wykonania.

Peeling kawitacyjny: bez problemu, wykonanie zabiegu jest proste i wygodne, wiele osób traktuje ten zabieg niczym depilację czy mycie zębów, po prostu „oczywista oczywistość”.

Masz dodatkowy pytania ? Zapraszamy do zadawania pytań, jak zwykle komentarze pozostają do Waszej dyspozycji.

Polecane dla Ciebie

4 Comments

  1. Witam serdecznie, proszę o informację jakim urządzeniem można wykonać samodzielnie w domu peeling kawitacyjny? W internecie nie znalazłam żadnych urządzeń znanych producentów, a jedynie produkty typowo „chińskie” o dużej awaryjności bez względu na cenę zakupu – 100 – 300 zł

    1. Szanowna Pani, kraj wyprodukowania urządzenia nie odgrywa dziś praktycznie żadnej różnicy, sprzęty topowych producentów np. Apple tj. iPhone, Mac Book, iMac etc. także produkowane są w Chinach…

      Proszę szukać producenta, który w Polsce zaoferuje dobre wsparcie i serwis np. Royalelite czy Active.

  2. Jak już się ktoś zdecyduje to polecam trochę poszukać o gabinetach kosmetycznych zanim się zdecydujecie 😉 Od siebie mogę polecić [link został usunięty automatycznie]

  3. Mikrodermabrazja działa zdecydowanie głębiej niż peeling kawitacyjny, jednak mnóstwo ludzi (ja również) mam bardzo wrażliwą cerę i po prostu czuje się źle po tym zabiegu. Dobrze zrobiony peeling kawitacyjny przyniesie takie same rezultaty dla skóry jak mikrodermbarazja. Polecam cudowną Panią kosmetolog z Samui SPA w Warszawie, która potrafiła doprowadzić moją twarz do porządku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.