Jak zwalczać rozstępy?

Rozstępy - można z nimi walczyć!

Aż 70% kobiet i około 40% mężczyzn boryka się z nieestetycznym problemem jakim są rozstępy, czyli czerwone lub białe prążki na brzuchu, udach, pośladkach czy biuście.

Chociaż nie zagrażają one naszemu zdrowiu, to często stanowią źródło kompleksów i niskiej samooceny. Czym w ogóle są rozstępy i jak skutecznie się ich pozbyć?

Czym są rozstępy?

Rozstępy są głęboko umiejscowionymi w skórze zmianami, przez co trudno się ich pozbyć na dobre. W wyniku zerwania włókien elastycznych dochodzi do powstawania ubytków w głębokich warstwach skóry, co nazywamy rozstępami. Problem ten dotyka najczęściej kobiety ciężarne oraz osoby uprawiające ćwiczenia kulturystyczne, kiedy to w krótkim czasie dochodzi do zbyt dużego rozciągania włókien kolagenu i elastyny.

Rozstępy powstają w dwóch etapach. W pierwszym etapie na skutek stanu zapalnego, kiedy to włókna elastyczne zostały zerwane, a skóra została uszkodzona. Zaczynają pojawia się widoczne prążki w różnych odcieniach czerwieni, co może trwać nawet do dwóch lat.

Sport to zdrowie.
Pomimo, że sport jest jedno z przyczyn powstawania rozstępów to umiejętnie wykonywane treningi są bezpieczne – nie warto rezygnować z aktywności.

Jeśli w tym czasie organizmowi nie uda się zwalczyć rozstępów, to dochodzi do drugiego etapu, czyli do zanikania zerwanej tkanki. Świadczy o tym zmienianie się barwy prążków z czerwonej na białą.

Jak pozbyć się rozstępów?

Rozstępom trzeba przede wszystkim zapobiegać, a w przypadku ich pojawienia się, należy jak najszybciej zareagować na powstałe zmiany skórne. W przypadku rozstępów zapalnych istnieje wiele skutecznych sposobów na zlikwidowanie tego nieestetycznego problemu. Sprawdzają się głębokie peelingi, dermabrazja oraz mezoterapia.

Jeśli chodzi o peelingi i dermabrazję, to zabiegi te służą do złuszczania naskórka i kilku warstw skóry właściwej. Można dzięki temu stymulować procesy regeneracyjne oraz naturalną produkcję kolagenu i elastyny.

Jedną z najbardziej skutecznych metod walki z rozstępami są zabiegi mezoterapii. Oolegają one na ostrzykiwaniu skóry odpowiednio przygotowanymi koktajlami regenerującymi, dzięki którym można pobudzić uszkodzoną tkankę do odbudowy, a także zakamuflować pozostałe zmiany skórne, dzięki czemu przestaną one rzucać się w oczy.

Godnym polecenia sposobem na pozbycie się rozstępów jest zabieg laserem frakcyjnym. Jest on całkowicie bezpieczny i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Naświetlanie laserem naczyniowym przyśpiesza blednięcie rozstępów.

Za pomocą lasera można skutecznie stymulować procesy naprawcze, dzięki czemu produkcja kolagenu zostaje wzmożona a świeże rozstępy poddane leczeniu.

Polecane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie. więcej informacji

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij okienko