5 sposobów na zminimalizowanie ryzyka pojawienia się przebarwień (w tym peeling kwasowy)

Aplikacja kwasu na cerę

Przebarwienia szpecą. Postarzają i sprawiają, że skóra wygląda po prostu na zaniedbaną. Ich usuwanie jest długotrwałe i nie zawsze przynosi efekty. Dlatego lepiej im zapobiegać, niż je leczyć. Sprawdź, jak możesz uniknąć przebarwień stosując szereg sztuczek w tym najskuteczniejszy peeling kwasowy.

1. Nie wyciskaj krostek

Największe problemy z przebarwieniami mają zazwyczaj posiadaczki cery trądzikowej. Rozdrapywanie i wyciskanie wyprysków może doprowadzić do pojawienia się rozległych przebarwień. Póki zostawiasz krostkę samą sobie, ona goi się we własnym tempie. Jeśli ją naruszysz, wdaje się mały stan zapalny, a w miejscu rozdrapania zwiększa się liczba melanocytów, które są odpowiedzialne za obecność barwnika (melaniny) w skórze i przebarwienie gotowe.

2. Użyj maści na blizny

W sprzedażny jest wiele gotowych preparatów do stosowania na blizny. Doskonale sprawdzają się one też jako sposób na zahamowanie tworzenia przebarwień. Jednakże maść na blizny zadziała tylko wtedy, gdy skóra była uszkodzona. Ten sposób nie działa na przebarwienia posłoneczne i polekowe.

3. Wykonaj mikrodermabrazję

Mikrodermabrazja, czyli kontrolowane ścieranie naskórka pomaga usunąć te przebarwienia, które już masz i zapobiega kolejnym. Efekt zapobiegawczy wynika z tego, że ścieranie skóry zmusza ją do regeneracji, a pobudzenie tego procesu może zminimalizować ryzyko hiperpigmentacji.

4. Stosuj krem z filtrem

Ogromną część przebarwień stanowią te, które powstają na skutek kontaktu z promieniowaniem UV. Promienie słoneczne nie są korzystne dla naszej skory. Jeśli masz skłonność do powstawania przebarwień, to nie wychodź z domu, zanim nie posmarujesz się kremem z filtrem. W tym miejscu warto zauważyć, że ochronie musi podlegać nie tylko twarz, ale też dekolt i szyja, a nawet cała odkryta skóra.

5. Zrób peeling kwasowy

Peelingi kwasowe to prawdziwi pogromcy przebarwień, zarówno utrwalonych, jak i tych, które dopiero powstają. Peeling z kwasu migdałowego, kojowego lub mlekowego to gładsza i jędrniejsza skóra.

Dzięki peelingom kwasowym można usuwać płytkie przebarwienia i eliminować zaczątki ognisk objętych hiperpigmentacją.

The Ordinary – AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

Bardzo dobrym produktem jest na przykład kwas sprzedawany jako peeling kwasowy marki The Ordinary – AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution.

Kliknij tutaj aby kupić ten produkt w dobrej cenie.

Znasz powiedzenie, że lepiej zapobiegać, niż leczyć? To nie truizm. To fakt i dlatego im szybciej podejmiesz jakieś kroki, tym lepiej dla Twojej skóry.

Polecane dla Ciebie

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie. więcej informacji

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij okienko