Ludzka twarz, poprzez ruchy odpowiednich mięśni, wyraża emocje: ból, strach, radość czy smutek. Te same ruchy mogą być jednak przyczyną problemów, z którymi boryka się stale rosnąca liczba kobiet. Ów problem to zmarszczki mimiczne, które w dzisiejszych czasach pojawiają się nawet u młodych kobiet. Czy ze zmianami starczymi skóry można skutecznie walczyć? Jakie są sposoby na zmarszczki mimiczne ?

Wypełniacze

Jest to jedna z najbardziej skutecznych metod usuwania zmarszczek mimicznych, a nawet głębokich bruzd – o skuteczności i wysokim profilu bezpieczeństwa stosowanych obecnie wypełniaczy można przeczytać na stronie Kliniki Viscardi – www.viscardi.com.pl. Co ciekawe, zabiegi z wykorzystaniem np. toksyny botulinowej stosuje się nawet u kobiet w młodym wieku – wszystko zależy od aktywności i pracy mięśni twarzy, które to odpowiadają za powstawanie zmarszczek (źródło: http://www.ptme.pl/index.php/porady-i-dyskusje/124-botox-fakty-i-mity).

Ćwiczenia

Zmarszczki mimiczne można również zredukować, stosując odpowiednie ćwiczenia, poprawiające napięcie mięśni twarzy. Największą skutecznością odznaczają się ćwiczenia korygujące zmarszczki powstałe w okolicy ust: nad brzegiem warg lub promieniście od kącików. Polegają one na naprzemiennym otwieraniu i mocnym ściskaniu ust, pamiętając o stałym napięciu mięśni twarzy. Dodatkowo, jako uzupełnienie ćwiczeń, warto stosować również krem zawierający leczniczy kolagen.

Odpowiednia poduszka

Niewiele kobiet wie, że na powstawanie zmarszczek wpływa również fakt, na jakiej poduszce śpimy. Chodzi tutaj przede wszystkim o zmarszczki na szyi, w dużej mierze zależne również od budowy i topografii szyjnego odcinka kręgosłupa. Pogłębianie bruzd na szyi zachodzi w wyniku ciągłych ruchów głowy, które mogą być skutkiem np. zbyt wysokiej pozycji podczas snu. Warto więc zmienić poduszkę na niższą, najlepiej odpowiednio wyprofilowaną, dzięki temu mięśnie szyi będą stale napięte.

Witamina E

Witamina E, zwana również naturalnym przeciwutleniaczem, pełni bardzo ważną rolę w procesach zachodzących w skórze – jej brak w krótkim czasie objawia się postępującymi zmianami starczymi. Dlatego w walce ze zmarszczkami mimicznymi warto uzupełnić dietę o pokarmy zawierające duże ilości witaminy E; zaleca się także stosowanie preparatów z tym cennym składnikiem, zarówno w postaci kremu, jak też wygodnych kapsułek.

Nawyki

W rozwoju zmarszczek mimicznych, dużą rolę odgrywają także złe nawyki, czyli nadmierna mimika twarzy. Przede wszystkim warto powstrzymać się od mrużenia oczu lub marszczenia czoła, a także wytężania wzroku – wszystkie te ruchy, powtarzane systematycznie, z pewnością przyspieszą powstawanie niechcianych zmian.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.