Okres zimowy charakteryzuje się spadkiem temperatur, który to niekorzystnie wpływa na skórę naszych dłoni. Właśnie w tym czasie należy zwrócić szczególną uwagę na ich pielęgnację i odpowiednie zabezpieczanie przed zimnem. Zazwyczaj pomijane przy codziennej pielęgnacji dłonie wymagają naszej szczególnej uwagi gdy temperatury za oknem spadają poniżej zera. Właśnie wtedy należy pamiętać o zabezpieczaniu ich kremem, oraz zakładaniu rękawiczek, bowiem na raz przemarzniętych dłoniach zaczerwienienia mogą pozostać do końca życia. O ile wybór rękawiczek nie jest aż tak istotny, to krem na który się zdecydujemy musi spełniać nasze oczekiwania i być dostosowany do specyfiki naszej skóry. Ważne jest to żeby taki krem nie tylko chronił ją przed zimnem, lecz także w razie zaistniałej potrzeby potrafił ją sprawnie wyleczyć.

W okresie zimowym ręce wystawione są na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, co w połączeniu z niekorzystnym działaniem różnego rodzaju detergentów do mycia naczyń, czyszczenia armatury, przyczynia się do mikro urazów na dłoniach, ich pękania, oraz przesuszenia, co w efekcie powoduje dyskomfort podczas codziennego funkcjonowania. Wybierając odpowiedni krem do rąk należy wziąć pod uwagę jego specyfikację, oraz przeznaczenie. Na rynku oferta tego typu kremów jest dość bogata. Teoretycznie możemy wybierać z gamy produktów dostosowanych do różnego rodzaju i wieku skóry. Jednak która z nas tak naprawdę przy wyborze kremu do rąk kieruje się dokładnie określoną specyfikacją preparatu, oraz potrzebami skóry naszych dłoni? Zazwyczaj przy tego rodzaju zakupach górę biorą nasze przyzwyczajenia, oraz zaufanie do konkretnej marki, a także wpływające na naszą podświadomość działania marketingowe firm kosmetycznych.

Tubka kremu do rąk towarzyszy nam gdziekolwiek się znajdujemy. Zazwyczaj zapobiegawczo kupujemy kilka tubek które lokujemy zarówno w domu, samochodzie, pracy jak i torebce, w celu zapobiegnięcia sytuacji dyskomfortu spowodowanej brakiem możliwości po kremowania tej części ciała, która to może doprowadzić do pękania skóry i nieprzyjemnych w skutkach dolegliwości.

Krem powinien nie tylko nawilżać nasze dłonie wnikając w głąb skóry, lecz także szybko się wchłaniać nie pozostawiając na rękach tłustej warstwy uniemożliwiającej nam swobodne wykonywanie wielu czynności. Najważniejszym zadaniem kremu do rąk jest sprawa jego działania, który powinien nie tylko zabezpieczać dłonie przed przesuszeniem, lecz także w razie potrzeby skutecznie je leczyć.

maseczka śmietankowa marki Beauty Milky

Na swój krem „idealny” natrafiłam już parę lat temu. Była to maseczka śmietankowa marki Beauty Milky. Stwierdzenie „była” napisałam celowo, bowiem niestety od dłuższego czasu nie jest już dostępna na rynku. Oprócz swoich podstawowych trzech zalet, które realizowała celująco, miała jeszcze inny doskonały atut w postaci cudownego zapachu waniliowo – śmietankowego budyniu.

  • Maseczkę śmietankową marki Beauty Milky oceniam na 8/10
  • Skuteczność regeneracji naskórka 5/5
  • Nawilżanie 5/5
  • Szybkie wchłanianie 5/5
  • Konsystencja 5/5
  • Przyjemny zapach 5/5
  • Wydajność 4/5
  • Cena 4/5
  • Dostępność 0/5
  • Trwałość po aplikacji 5/5

Artykuł NIE jest sponsorowany.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.