Godzinę układałaś fryzurę, wyszłaś na powietrze i włosy wyglądają jakby je piorun strzelił? Chyba każda kobieta zna ten problem! Niekorzystne warunki atmosferycznie potrafią zrobić nam niezły bałagan na głowie. Fryzura wymaga odpowiedniego utrwalenia, aby trzymała się przez cały dzień. Służą do tego różne kosmetyki, które dobieramy w zależności od rodzaju cięcia włosów, ich grubości, kondycji.

Lakier do włosów
To chyba najbardziej znany utrwalacz fryzury. Powoduje on, że nasze włosy pozostają na swoim miejscu, nie straszny jest im wiatr. Lakier rozpylamy około 20-30 centymetrów od głowy. Pamiętajmy o tym, aby nie aplikować go w bardzo dużej ilości, ponieważ nasze włosy będą posklejane, uzyskamy sztuczny efekt. Jeżeli mamy cienkie włosy, nie stosujmy tych najmocniejszych lakierów, ponieważ mogą one je za bardzo obciążyć. Starajmy się nie używać ich zbyt często. Nadmierne nakładanie tego kosmetyku źle wpływa na kondycję włosów.

Pianka na skręt włosów
Ten kosmetyk służy głównie utrwalaniu loków, jednak można nim również wygładzić proste włosy. Wystarczy nałożyć odrobinę kosmetyku na grzebień i rozczesywać je. W przypadku, gdy chcemy nadać włosom mocniejszy skręt i dodać objętości, wgniatamy ją palcami, gdy są jeszcze wilgotne, przed ostatecznym uformowaniem loków. Pianka bardzo ułatwia ich układanie. Często chroni również włosy przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Guma i wosk do włosów
Jest ona polecana głównie przy krótkich fryzurach, gdy chcemy osiągnąć na głowie efekt lekkiego nieładu. Sprawia ona, że włosy nie są oklapnięte, nadaje im charakteru. Rozsmarowujemy ją na palcach i wcieramy w końcówki włosów, gdy są suche. Wosk świetnie utrwala fryzurę i nadaje jej połysk, jednak musimy uważać, aby nie nakładać go w zbyt dużej ilości. Włosy będą wtedy wyglądały na tłuste!

Dzięki kosmetykom utrwalającym nasza fryzura będzie wyglądała świetnie przez cały dzień. Uważajmy jednak, aby stosować je w odpowiedniej ilości.

Źródło: http://ladytime.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.