Jak chronić skórę przed utratą wilgoci w okresie zimowym ?

Skóra podczas zimnych dni

Zimą skóra naszej twarzy jest wyjątkowo narażona na nadmierną utratę wilgoci. Mrozy i silne wiatry z jednej strony, z drugiej – przegrzane wnętrza oraz suche powietrze. W takich warunkach utrzymanie skóry w dobrym stanie staje się wielkim wyzwaniem. Jak chronić skórę w tak trudnym okresie zimowym ?

Zimą sięganie po odpowiednie kosmetyki staje się wyjątkowo ważne. Dobry krem nawilżający do twarzy, oferowany przez sprawdzone marki, jak Garnier, to ważny element codziennej pielęgnacji. Na noc oraz na dzień, stają się dla skóry źródłem wielu cennych składników odżywczych. Te, które przeznaczone są do stosowania w ciągu dnia, mają przede wszystkim nawilżać oraz chronić. Pełne witamin oraz roślinnych wyciągów, np. ekstraktów z róży, tworzą na skórze barierę ochronną, która ma chronić ją przed wysuszaniem oraz szkodliwym wpływem przesuszonego powietrza, ostrego wiatru oraz mrozu. Głównym celem stosowania kremów na dzień jest zapewnienie skórze maksymalnej ochrony, połączone z jej jednoczesną pielęgnacją. Na łagodzenie podrażnień oraz na regenerację skóry najlepszą porą jest jednak noc. W czasie snu nasza skóra lepiej wchłania odżywcze składniki, które znajdują się w specjalnie w tym celu opracowanych kosmetykach. Kremy na noc zawierają zatem mnóstwo witamin oraz tych substancji, dzięki którym wspierają regenerację skóry. Wśród tych składników, które warto docenić, znajduje się jaśmin. Wyciąg z tej rośliny pomaga łagodzić podrażnienia, które zimą stają się powszechnym problemem wielu kobiet. Stanowi jednocześnie cenne wsparcie dla gliceryny, która efektywnie nawilża skórę i sprawia, że nie traci ona wody tak szybko.

Bezcenna profilaktyka: czego należy unikać, a o czym należy pamiętać?

To, w jaki sposób postępujemy każdego dnia oraz to, co jemy i pijemy, w takim samym stopniu wpływa na wygląd naszej skóry, jak jakość kosmetyków stosowanych do codziennej pielęgnacji. Wiadomo, że nieodpowiednia dieta może być dla naszej skóry równie niebezpieczna, jak mrozy i silne wiatry. Brak odpowiedniej ilości płynów to kolejny, bardzo częsty błąd. Pamiętać należy, że kawa oraz mocna, czarna herbata, choć pozornie gaszą pragnienie, sprzyjają odwodnieniu organizmu. Lepiej zastąpić je herbatami owocowymi lub ziołowymi, naturalnymi sokami owocowymi oraz niegazowaną wodą mineralną. Cennym wsparciem mogą się okazać też takie produkty, jak olej z wiesiołka czy też siemię lniane. Znajdują się w nich cenne dla zdrowia i urody kwasy tłuszczowe, których brak w diecie często wiąże się z pogorszeniem stanu skóry. Należy też unikać dymu z papierosów, który wyjątkowo sprzyja problemom związanym z przesuszaniem się skóry. Koniecznie trzeba pamiętać i o tym, by chronić skórę przed działaniem wiatru oraz mrozu. Szaliki i wysoko postawione kołnierze to kolejne wsparcie, który warto wykorzystać w celu ochrony swej skóry przed nadmierną utratą wilgoci.

Stosowanie odpowiednich kremów staje się w porze zimowej podstawą skutecznej pielęgnacji skóry. Dzięki systematycznej regeneracji jesteśmy w stanie uchronić skórę przed osłabieniem, z kolei stosowanie nawilżających kremów na dzień sprawia, że pod wpływem suchego powietrza czy też wiatru, nasza skóra traci mniej wilgoci. Taka bariera ochronna może pomóc każdej z nas. Jeśli do tego zadbamy o zdrową dietę i wykluczymy z niej te produkty, które mogą przyczyniać się do problemów z odpowiednim nawilżeniem organizmu, osiągniemy wspaniałe rezultaty i bez większych problemów przetrwamy zimę.

Polecane dla Ciebie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie. więcej informacji

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij okienko