Otrzymujemy od Was bardzo dużo maili dotyczących zabiegów wykonywanych darsonvalem, a także pytania o inne zabiegi, które można bezpiecznie, z powodzeniem samodzielnie wykonać w domu. Postaramy się sprostać Waszym oczekiwaniom Urządzeniem, które bardzo chcemy Wam dziś przedstawić jest: skin scrubber.
Urządzenie do peelingu kawitacyjnego to tzw. szpatułka służąca do wykonywania znanego peelingu za pomocą ultradźwięków.
Czym jest i jak działa peeling kawitacyjny ?
Peeling kawitacyjny to nowoczesny i delikatny rodzaj zabiegu oczyszczania cery (peelingu niemechanicznego). Wykonuje się go za pomocą urządzenia zwanego skin scrubber’em, przy użyciu ultradźwięków, oraz odczynnika, takiego jak na przykład sól fizjologiczna, woda z demineralizowana lub woda przegotowana. Urządzenie podczas wykonywania zabiegu wytwarza efekt tzw. zimnego wrzenia – zmiany stanu skupienia cieczy, w postać gazu / mgiełki. Użyta substancja pod wpływem wytworzonego ciśnienia dostaję się w pory i oczyszcza je (dosłownie wypłukuje pod ciśnieniem), w sposób całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny. Podczas zabiegu czujemy delikatny, przyjemny masaż oraz ciepło urządzenia.
Jak zbudowany jest skin scrubber
Urządzenie do peelingu kawitacyjnego Standardowo powinno posiadać dwie funkcje, są to kolejno:
Kawitacja (inne nazwy zabiegu: peeling kawitacyjny / oczyszczanie / cleaning, skin cleaner).
Podstawowa funkcja urządzenia. W tym trybie urządzenie za pomocą ultradźwięków oczyszcza skórę w sposób całkowicie bezbolesny i bez inwazyjny. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej urządzenie wykorzystuje zjawisko kawitacji. Kawitacja jest procesem fizycznym polegającym na gwałtownej przemianie użytej substancji, z postaci ciekłej w postać gazową (efekt tzw. „zimnego wrzenia”). Dokonuje się to pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Kawitacja zachodzi, gdy wilgotną skórę potraktujemy falami ultradźwiękowymi. Tworzą się wówczas mikroskopijne pęcherzyki gazu, następuje gwałtowna zmiana ciśnienia i szereg innych procesów, których efektem jest rozbicie martwych komórek rogowej warstwy naskórka, oraz wypłukiwanie porów naszej cery.
Zabieg powoduje delikatne złuszczenie martwego naskórka i odsłonięcie młodszej warstwy skóry, wolnej od martwych komórek, nadmiaru łoju, bakterii i substancji toksycznych, a także pozostałości kosmetyków. Tak przygotowana skóra jest gotowa do lepszego wchłonięcia kosmetyków takich jak ampułki witaminowe, kolagen itp. Rezultatem zabiegu jest widocznie wygładzona, i delikatna w dotyku skóra, z otwartymi ale widocznie mniejszymi porami i mieszkami włosowymi.
Funkcja ta najczęściej opisana jest na urządzeniu jako „CLEAN” lub „PEEL”. W tym trybie słychać ciągłą pracę urządzenia.
Sonoforeza (inne nazwy zabiegu wtłaczanie/wklepywanie związków aktywnych zawartych w preparatach kosmetycznych).
W tym trybie słychać przerywaną pracę urządzenia. Wtłaczanie preparatów szpatułką ułożoną na płasko (efekt pulsacyjny). Funkcja ta umożliwia wtłaczanie kosmetyków w głąb skóry przez co znacznie zwiększa się ich działanie. Należy stosować kosmetyki aktywne, nawilżające, tonizujące w postaci kremów / serum. Sonoforezę stosujemy tylko po uprzednio wykonanym zabiegu peelingu kawitacyjnego. Funkcja ta najczęściej opisana jest na urządzeniu jako „Lead In”, „Sono”, lub „Pad”.
Zdarzają się modele wyposażone w regulację mocy, czy też inne dodatkowe funkcj. Często nie są one potrzebne, lub działają tak samo jak klasyczny peeling kawitacyjny. Osobną kwestią jest zasilanie urządzenia. Większość skin scrubberów wyposażona jest w zasilacz (pracują zatem na przewodzie), są jednak na rynku modele bezprzewodowe (z wbudowanym akumulatorem), pomimo konieczności pilnowania naładowania urządzenia, zabieg bez przewodu wykonuje się wygodniej i bardziej komfortowo.
Konstrukcja wszystkich urządzeń do peelingu kawitacyjnego jest niemalże identyczna, urządzenie wyposażone jest w tzw. szpatułkę, płaski wykonany najczęściej ze stali nierdzewnej element z zakrzywioną wyprofilowaną łukiem końcówką. Zakrzywienie ma kluczowe znaczenie przy stosowaniu urządzenia, co prezentujemy poniżej.
Sposoby użycia skin scrubber 'a – prowadzenie szpatułki:
Sposób prowadzenie szpatułki podczas peelingu:
Sposób prowadzenie szpatułki podczas sonoforezy:
Jak wykonywać zabieg peelingu kawitacyjnego ?
Peeling kawitacyjny w domu – to bardzo proste. Jeśli nigdy wcześniej nie wykonywałaś/eś zabiegu skin scrubberem, polecamy Ci wykonać mały test, zobaczysz jak działa peeling kawitacyjny, i czego należy się spodziewać.
- Wybierz funkcję peelingu kawitacyjnego.
- Na końcówce szpatułki połóż kilka kropel wody.
- Uruchom funkcję peelingu, i podziwiaj jak krople zamieniły się w przyjemną mgiełkę – prawda, że przyjemnie ? 🙂
Opis zabiegu peelingu kawitacyjnego
W miarę możliwości przed wykonaniem zabiegu warto zastosować (przez 10 minut) wapozon w celu rozpulchnienia skóry, szczególnie gdy cera jest tłusta lub/i trądzikowa. Para wodna rozluźni naszą cerę i ułatwi wykonanie zabiegu.
Oczyszczamy cerę tonikiem kosmetycznym, po czym zwilżamy skórę wodą z demineralizowaną co najmniej 3 minuty przed zabiegiem. Prowadzimy metalową szpatułkę po wilgotnej skórze pod kątem 45°, ostrą krawędzią w skierowaną w dół. Skóra podczas zabiegu powinna być obwicie zwilżana przed każdym pociągnięciem scrubbera – zabieg nie może być wykonywany na suchej skórze. W tym celu najwygodniej posłużyć się zwykłymi nawilżanymi na bieżąco płatkami kosmetycznymi. Ruch szpatułki powinien być wykonywany od środka na zewnątrz, zgodnie z ułożeniem mięśni, powoli, płynnym ruchem, bez zatrzymywania się. W trakcie zabiegu co 2-3 minuty powinniśmy oczyścić szpatułkę chusteczką, aby nie roznosić zanieczyszczeń. Nie wolno wykonywać zabiegu na oczach, oraz bezpośrednio w ich okolicy. Łączny czas zabiegu nie powinien przekraczać 30 minut. Po zakończonym zabiegu oczyszczamy skórę preparatem bakteriobójczym. Po zakończonym zabiegu możemy przejść do wprowadzania preparatów za pomocą sonoforezy.
Lista najlepszych Skin Scrubberów w Polsce
Najbardziej popularne modele domowych i półprofesjonalnych Skin scrubberów w Polsce to:
- Royal Elite Skin scrubber (peeling kawitacyjny) 8010
- Skin scrubber KD 8010
- Royal Elite Skin scrubber 8020 (bezprzewodowy peeling kawitacyjny)
- Royal Elite Skin scrubber (peeling kawitacyjny) 4w1 H01
- Peeling kawitacyjny bezprzewodowy home care
- Urządzenie mini skin scrubber derma-f luxury
- Peeling kawitacyjny przenośny BN-202
Gdzie kupić skin scrubber / peeling kawitacyjny w najlepszej cenie ?
Najlepsze oferty na skin scrubbery znajdziesz na tej stronie.
Jakie korzyści płyną z zastosowania peelingu kawitacyjnego ?
- Skutecznie pielęgnuje i utrzymuje czystą cerę, usuwając martwe komórki skóry.
- Zabieg jest całkowicie bezinwazyjny, w związku z tym brak okresu rekonwalescencji po zabiegu.
- Usuwa przebarwienia naskórka.
- Regeneruje cerę oraz rozluźnia mięśnie mimiczne.
- Spłyca zmarszczki dzięki przyspieszeniu mikro krążenia oraz wspomaganiu produkcji kolagenu.
- Oczyszcza pory od nadmiaru łoju, bakterii i substancji toksycznych, a także pozostałości po makijażu/kosmetykach.
- Nawilża i regeneruje cerę.
- Wzmaga produkcję elastyny i kwasu hialuronowego.
- Zmniejsza rozstępy, a także spłyca blizny.
- Rozświetla cerę, daje efekt zdrowego wyglądu.
- Przywraca zdrowy i promienny wygląd.
- Stosowany w miejscach występowania redukuje widoczny cellulit.
- Skutecznie leczy i zmniejsza trądzik poprzez swoje działanie sterylizujące i oczyszczające, zapobiega powstawaniu nowych wyprysków.
- Redukuje występowanie zaskórników, i wspomaga proces usuwania płytkich zaskórników.
- Stymuluje komórki do ich odbudowy.
- Przygotowuję skórę do innych zabiegów kosmetycznych i poprawa skuteczność działania kosmetyków.
Przeciwwskazania do stosowania peelingu kawitacyjnego
Jak każdy zabieg kosmetyczny także i peeling kawitacyjny posiada pewne przeciwwskazania, są to:
- nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu
- ciążą
- niewydolność krążenia
- stany gorączkowe
- ostre zapalenie zatok
- obecność w tkankach ciał obcych aktywnych (rozrusznik serca, zastawki)
- uczulenie na materiał z którego wykonana jest szpatułka skin scrubbera (stal chirurgiczna, stal nierdzewna, INOX etc)
- nerwica wegetatywna (znacznego stopnia)
- osteoporoza
Jak często wykonujecie zabiegi peelingu kawitacyjnego ? Jakie jest Wasze zdanie na jego temat ? Zachęcamy do dyskusji i opisania swoich doświadczeń – komentarze jak zwykle są do Waszej dyspozycji.
Mam piling w wersji 4w1, dość duży ale jest poręczny – faktycznie tylko te 2 funkcje użytkowane są, reszta to mało potrzebny bajer. Zabiegi wykonuję co 3-4 dni i bardzo sobie chwalę jako sposób na utrzymanie czystej cery. Niestety na większe problemy jak zaskórniki warto najpierw oczyścić buzię u kosmetyczki bo piling kawitacyjny sobie z tym nie radzi. Ale tak ogólnie to polecam, super sprawa, to nawyk jak mycie zębów 😉 Buziaki Olcia
Czy w pilengu kawitacyjnym coś się zuzywa ? Czy coś trzeba zupełniac jakies wklady czy cos ????
Nie, peeling nie ma elementów które zużywają się. Zakup jest na wiele lat.
Aktualizacja: 21.03.2021 wyjątkiem może być bateria (w przypadku urządzeń bezprzewodowych) jednak dobry producent np. Royal Elite zapewnia serwis gwarancyjny i pogwarancyjny także w zakresie baterii. Gdy jej wydajność spada można zgłosić się do serwisu w celu zamówienia usługi wymiany baterii w skin scrubberze, bateria do peelingu kawitacyjnego musi być wymieniona przez autoryzowany serwis. Nie wolnego tego robić we własnym zakresie. Bezpieczeństwo jest najważniejsze!
Ja dostałam wysypki po zabiegu u kosmetyczki. Nie widziałam, że mam uczulenie na stal 🙁
Warto przy zabiegiem np. podczas umawiania się poprosić o test np. na ręce – unikniemy takich przykrych niespodzianek.
Czy moge sie opalac na solarium po zabiegu skin scrubberem ????
Kawitacja jest peelingiem tzw. miękkim, można więc wykonywać go niezależnie od pory roku. Natomiast między opalaniem a zabiegiem należy zachować przerwę około 2 dni.
Dzień dobry. Opalanie na solarium po wykonaniu zabiegu skin scrubberem nie jest zalecane. Dotyczy się to także wielu innych zabiegów. Od wykonania zabiegu oczyszczania skin scrubberem powinno minąć min. 7 dni aby skorzystać z solarium.
Kupiłam piling, i jestem zadowolona, ale zastanawiam się ile kosztuje taki zabieg u kosmetyczki ? Czy jednak nie lepiej zlecić to profesjonaliście, może kosmetyczka zrobi to lepiej niż ja sama w domu ? Chcę to zweryfikować stąd moje pytanie. Chodzi mi o cenę zabiegu u kosmetyczki w Katowicach. Ktoś coś ?
Jeżeli używasz dobrego skin scrubbera, jedyna różnica może polegać tylko i wyłączenie na samym aspekcie manualnym wykonywania zabiegu. Kosmetyczce dużo łatwiej jest wykonać zabieg np. w okolicach nosa, niż Tobie samodzielnie przed lustrem. 🙂 To naprawdę jedyna różnica. Cena za zabieg zaczyna się od 80 do 150 zł za 1 zabieg na twarz i dekolt. W naszej ocenie… nie warto. Lepiej kupić dobry np. taki: http://mojauroda.info/gdzie-kupic-skin-scrubber
A gdzie w Warszawie można wykonać ten zabieg? Ja słyszałam jedynie o Denique, ale nie wiem, jak się to cenowo przedstawia…
W tej sieci wygląda to tak:
Czyli znaczniej taniej kupić skin scrubbrem i robić sobie samej zabiegi bo wychodzi duzzzzzzoooo taniej. Za cenę 1 zabiegu podaną wyżej kupiłam takie coś w internecie. 😛
Pani Ewo zgadza się – jeśli zabieg kosmetyczny można wykonać samodzielnie w domu to zawsze jest to zdecydowanie tańsza opcja. W SPA czy gabinecie kosmetycznym płaci Pani nie nie tylko za sam zabieg, ale także za szereg czynników jakie składają się na końcową cenę (czas pracownika, opłata za lokal, media, sprzęt, środki ochrony osobiste etc.).
Dlatego zachęcamy do samodzielnego wykonywania zabiegu – szczególnie, że skin scrubber jest bezpieczny a samo urządzenie nie jest drogie. Można je kupić np. tutaj:
✅ http://mojauroda.info/gdzie-kupic-skin-scrubber
Kupilam urzadzenie do pilingu kawitacyjnego ale nigdzie nie more znaleźć informacji jak często go stosować… Czy mogą państwo dać mi jakies wskazówki, proszę.
Szanowna Pani, zazwyczaj 1 zabieg na tydzień, z odstępem minimum 3 dni.
Witam, czy mogę zapytać czy „Moisturizing” oznacza Sonoforeze? A jeżeli tak, to czy wykonujemy go odwrócona szpatułka trzymając na płasko?..I jak często możemy wykonywać zabieg „Moisturizing”? Dziękuję za poradę.
Ma ktos instrukcje obsługi??
Czy mogłabym otrzymać informacje na temat ampulek i kosmetyków których uzywa sie podczas.zabiegu konkretne nazwy gory dziękuję 🙂
Jak przeprowadza się lifting przy pomocy tego urządzenia oraz cleaning?
Witam, zakupiłam scrubber 4w1 ma on funkcje clean+; nutri- i EMS oraz po 3 poziomy mocy do każdego. Jak należy używać każdej z funkcji oraz czy poziom mocy ma wpływ na to gdzie wykonujemy zabieg np na nosie czy szyji?
Mam scruber Royalelite 8020. I nie do końca wiem jak używać niektórych funkcji. Instrukcja była ale bardzo okrojona.
Jest funkcja oczyszc²zania i do niej można włączyć + lub –
Pad to wiem że sonofreza i że szpatułką na płasko.
Może któraś z Was ma również to urządzenie i będzie wiedziała o co chodzi z tym + i – ?
Chciałabym zapytać o to samo 🙂
Witam. Czy „Moisturizing” oznacza Sonoforeze?
Rozumiem że peeling dla cery naczynkowej najlepiej stosować 1 w miesiącu, natomiast Moisturizing 2 razy na tydzień, a lifting możemy wykonywać codziennie…czy dobrze rozumie? ????